Zaśpiewajmy na urodziny papieżowi

0
1185

Na niecodzienny pomysł, jak uczcić urodziny Jana Pawła II, wpadli członkowie Domowego Kościoła z parafii Jezusa Miłosiernego w Turce Borek, którzy na co dzień przygotowują adorację w parafii. Chcą stworzyć wirtualny chór i zaśpiewać wspólnie hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Każdy może dołączyć.

– Kiedy zaczęliśmy prowadzić comiesięczne adoracje, potrzebne było także przygotowanie śpiewu, który towarzyszy modlitwie. Tak powstała schola. To właśnie ona wpadła na pomysł, jak uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II w nietypowy sposób – wyjaśnia ks. Mariusz Górniak, jeden z opiekunów Domowego Kościoła w Turce Borek.

– Nie spodziewamy się zniesienia zakazu zgromadzeń, a chcielibyśmy uczcić tę rocznicę. Postanowiliśmy – idąc z duchem czasu – stworzyć wirtualny chór jednej pieśni. Zapraszamy do udziału, włączyć może się każdy w ten hołd oddany wielkiemu świętemu – podkreślają pomysłodawcy.

Warunkiem jest nagranie filmiku z domowego odśpiewania hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt” do linii melodycznej, która jest załączona w linku. Z wszystkich nadesłanych filmów zostanie złożony teledysk.

– Chętnie udzielimy wskazówek technicznych, im będzie nas więcej, tym lepiej. Nagrania można przesłać do 10 maja 2020 roku. Na adres mailowy: 100uropapieza@gmail.com – zapraszają organizatorzy.

Tekst za: Lubelski Gość Niedzielny