W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia pragnie zachęcić wszystkie rejony Ruchu Światło-Życie do włączenia się w zbiórkę świąteczną.

Droga wspólnoto Ruchu Światło-Życie, zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie dla rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. W tym radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana chcielibyśmy podzielić się z innymi dobrem, jakie posiadamy z łaski Boga. Potrzeby są różne, od podłączenia bieżącej wody, poprzez zwykły mikser, do wykupienia potrzebnych leków dla chorej nastolatki.

Wiemy, że w poszczególnych rejonach wiele robicie, aby pomóc tym z najbliższego otoczenia, ale jeżeli ktoś chciałby jeszcze wspomóc rodziny, które są zgłoszone do Diakonii Miłosierdzia, to będziemy bardzo wdzięczni.

Jeżeli, chcielibyście zgłosić jakąś rodzinę lub osobę do udzielenia im pomocy, to prosimy o kontakt z diakonią przez pary rejonowe lub odpowiedzialnych za poszczególne grupy.

Prosimy was o otwartość serc, aby rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji, wesprzeć w tym radosnym czasie. Niech oczekiwanie na narodzenie naszego Zbawiciela będzie dla nich czasem nadziei, również tej ziemskiej, że nie są sami w swoich trudnościach. 

W związku z sytuacją epidemiczną, zbierać będziemy datki na wskazane konto.

Zbiórka trwać będzie do 22.12.2020 r.

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
Diakonia Miłosierdzia
Bank Pekao SA nr. 05 1240 1574 1111 0010 9064 6842
z dopiskiem: pomoc Lublin

Prosimy pary rejonowe i odpowiedzialne o zgłaszanie potrzebujących rodzin do nas (ilość osób, wiek) do 18.12.2020 r. Informacje są poufne.

Jeżeli Wasz rejon ma pod opieką rodzinę, to oczywiście w pierwszej kolejności niech ją zaopatrzy w potrzebne dary. Jeżeli nie ma nikogo, to prosimy o wsparcie tych rodzin, które są lub pojawią się na liście diakonii.

Pozdrawiamy, z Panem Bogiem
Iwona i Jacek Wolscy (662 076 506 Iwona, 694 367 952 Jacek)
ks. Bogusław Suszyło
Diakonia Miłosierdzia Archidiecezji Lubelskiej