Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z parafią bł. P. J. Frassati oraz Biurem Podróży KAMA TOURS zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9-16 listopada 2019 r. Może to jest czas, aby wczytać się w „Piątą Ewangelię” i odwiedzić ziemię zbawiciela?

Koszt: 450 USD + 1630 zł.

ZAPISY DO KOŃCA MARCA z przedpłatą 1000 zł i podpisaniem umowy uczestnictwa. Informacje i zapisy u moderatora diecezjalnego (tel. 609574034).

UWAGA: ZALICZKA W WYSOKOŚCI 1000 ZŁ PŁATNA PRZY ZAPISIE NA PIELGRZYMKĘ

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

WYJAZD NA PODSTAWIE WAŻNEGO PASZPORTU (min. 6 miesięcy)

GODZINY LOTÓW ZOSTANĄ POTWIERDZONE DO 48 GODZIN PRZED PLANOWANYM WYLOTEM.

Szczegóły i program do wydrukowania →   Izrael XI 2019

Dzień 1 
Zbiórka w Lublinie o godz. 8.30. Przejazd do Warszawy. O godzinie 14.25 przelot do Tel Avivu.  Przylot o godzinie 19.15. Przejazd do hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja (zimna płyta), nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie: Góra Tabor –  sanktuarium Przemienienia, Nazaret – bazylika Zwiastowania NMP i kościół św. Józefa, „synagoga Jezusa”, Kana Galilejska (msza św. i odnowienie przymierza małżeńskiego). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie: Jezioro Galilejskie: Góra Ośmiu Błogosławieństw. Kafarnaum– synagoga i dom Piotra; Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu; rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim i obiad z rybą św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Hajfy: sanktuarium św. Eliasza i NMP na Górze Karmel. Panorama Hajfy z punktu widokowego. Ogrody Bahaitów. Przejazd do Cezarei – Morze Śródziemne oraz akwedukt. Przejazd do Jaffy: spacer po starym mieście, Kościół św. Piotra. Przejazd do En Kerem: sanktuaria Nawiedzenia NMP i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, zwiedzanie Betlejem:  Bazylika Narodzenia Pańskiego z grotami Narodzenia i Żłóbka, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Grota św. Józefa, Grota Młodzianków, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy.Wyjazd do Jerozolimy:  Kościół Pater Noster, Góra Oliwna, Dominus Flevit: wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę. Getsemani, Kopuła Wniebowstąpienia, Bazylika Agonii (Kościół Wszystkich Narodów). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, całodzienne zwiedzanie: kościół św. Anny i sadzawka, kaplice Skazania na Śmierć i FlagellatioDroga krzyżowa (Via Dolorosa), bazylika Grobu Pańskiego, Wieczernik, opactwo Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra In Gallicantu. Przejazd do Instytutu Yad Vashem – zwiedzanie. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Całodzienna wycieczka: Betania: kościół św. Łazarza. Wadi Qelt: panorama pustyni Judzkiej, Qasr al-Yahud nad Jordanem – odnowienie przymierza chrzcielnego,  Jerycho: panorama Góry Kuszenia, sykomora Zacheusza. Morze Martwe – Kalia Beach: odpoczynek i możliwość kąpieli. Powrót do Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd pod Parlament Izraelski i symbol kraju –Menorę. Żydowskie stare miasto – rzymskie Cardo i „Mur płaczu” pod Wzgórzem świątynnym. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawy bagażowo-paszportowe. Wylot do Warszawy o godzinie 20.10. Przylot do Warszawy o godzinie 23.05. Transfer uczestników do Lublina. Zakończenie pielgrzymki.