Włącz się!

0
491

W imieniu organizatorów- Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, serdecznie zapraszamy, szczególnie wszystkie osoby związane z Ruchem Światło- Życie z naszej archidiecezji, do włączenia się w III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia (19-25 marca).  Jak w minionych latach modlitwą zostaną objęte: wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodzice, szczególnie Ci, którzy dowiadują się o chorobie dziecka, młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, pielęgniarki, położne, lekarze i farmaceuci, a także politycy i dziennikarze. Powierzane będą także intencje związane ze sprawiedliwością społeczną, przejawiającą się m.in. w realnej pomocy państwa dla osób z niepełnosprawnościami.

Miniony rok upłynął pod znakiem wojny na Ukrainie. Dlatego tematem przewodnim tegorocznej, trzeciej, edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest pokój. Człowiek, który z miłością chroni dziecko w łonie matki, nie sięgnie po karabin. Dlatego jesteśmy przekonani, że: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”

Codzienna modlitwa będzie składała się z: z modlitwy o pokój autorstwa papieży, modlitwy ułożonej przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętej z encykliki Evangelium vitae oraz krótkiego rozważania. Modlitwę podejmujemy przez 7 dni.

Modlitwę podejmujemy przez siedem dni, w swoim domu z rodziną, w parafii ze wspólnotą, w zakonie ze współbraćmi, itd. W trakcie jej trwania, każdego dnia będziemy publikować fragment rozważania na dany dzień na naszym profilu FB. Każdy może ją także samodzielnie pobrać i wydrukować: TEKSTY MODLITWY I CODZIENNYCH ROZWAŻAŃ DO POBRANIA.

Z inicjatywy członków Diakonii Życia i Domowego Kościoła będzie można codziennie (19.03-25.03) o godz. 17.30 uczestniczyć w modlitwie w tej intencji w Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie, Aleja Kraśnicka 76, Lublin. Zachęcamy inne parafie do podjęcia takiej inicjatywy u siebie.

W obronie życia modlitwa jest najważniejsza, a jednocześnie dostępna dla każdego. Kolejnym krokiem jest podjęcie refleksji nad swoją postawą „za życiem”. Czy stać nas na drobne gesty codziennej życzliwości? Zwykle nie potrzeba wiele, czasem wystarczy jedno z miłością wypowiedziane zdanie. Jak reagujemy, gdy nasi bliscy spodziewają się narodzin chorego dziecka? Czy pomagamy przezwyciężyć ich strach i lęk, czy raczej go potęgujemy? Jaki jest nasz stosunek do dużych rodzin? Czy wielodzietność to w naszych oczach błogosławieństwo, czy powód do pobłażliwego uśmieszku? A co z niepełnosprawnymi i starszymi? Na ile jesteśmy gotowi pomóc: finansowo, organizacyjnie, poświęcając swój czas?

W imieniu Organizatorów akcji zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię Życia, dobrą nowinę o życiu, które jest darem – kruchym, ale bezcennym.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za życie! A także na nasz profil FB za pośrednictwem którego będziemy przypominać o modlitwie i publikować materiały na każdy dzień.

Członkowie Diakonii Życia Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej