Z okazji przypadającej 24 marca bieżącego 100. rocznicy urodzin czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w naszej Archidiecezji ogłosiliśmy konkurs „Ksiądz Franciszek Blachnicki w moim życiu”. Chcąc dać szansę udziału w tym przedsięwzięciu jeszcze większej grupie osób przedłużamy termin oddania prac do podsumowania oaz wakacyjnych (końcówka sierpnia).

Zachęcamy członków wszystkich gałęzi Ruchu z Archidiecezji Lubelskiej do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym z okazji stulecia urodzin ks. Franciszka.

Przez konkurs chcemy się zintegrować, ubogacić, wyzwolić obecne w nas przeżycia związane z osobą ks. Franciszka, z charyzmatem Ruchu, a w dalszej perspektywie upowszechnić tę twórczość przez okolicznościowe wydawnictwa.

Zapraszamy wszystkich członków Ruchu do wykonania pracy w jednej z czterech zaproponowanych kategorii. Szczególnie prosimy rodziców, aby poprzez przybliżanie postaci ks. Franciszka podczas modlitwy rodzinnej i w codziennych rozmowach zachęcali dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Życzymy dobrych i twórczych pomysłów!

Wszystkie informacje o konkursie, regulamin i wytyczne do prac znajdziecie pod tym linkiem: https://lublin.oaza.pl/konkurs-ksiadz-franciszek-blachnicki-w-moim-zyciu/

Ks. Jerzy Krawczyk
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie
tel. 609 574 034,
moderator.lublin.oaza@gmail.com

Ks. Marek Sawicki
moderator diecezjalny Domowego Kościoła
tel. 509 248 002
m.sawicki@diecezja.lublin.pl

Renata i Józef Nowakowie
para diecezjalna Domowego Kościoła
Renata tel. 607 072 260, Józef tel. 601 967 405,
lublin.dk@gmail.com