Droga Wspólnoto Ruchu Światło-Życie

Pragniemy poinformować, że w parafii św. Maksymiliana w Lublinie zrodziła się inicjatywa modlitwą Nowenny W INTENCJI OBRONY RODZINY I NARODU PRZED ZAGROŻENIEM ZE STRONY IDEOLOGII GENDER. Diakonia Modlitwy włączyła się w tę modlitwę od dnia 25 kwietnia.

Inicjatywa uzyskała aprobatę Moderatora Generalnego, ks Marka Sędka oraz Moderatorów Diecezjalnych: Ruchu – ks Jerzego Krawczyka i Domowego Kościoła – ks Witolda Gąciarza.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę.

Praktycznie najlepiej, aby osoby, które chcą się włączyć tworzyły dziewięcioosobowe grupy, tak aby każda z nich modliła się jednego, konkretnego dnia trwania nowenny. W razie trudności znalezienia czy utworzenia grupy prosimy o kontakt z Diakonią Modlitwy. Chętnie pomożemy. Na stronie Diakonii Modlitwy jest nr telefonu i adres e-mail, przez które można się kontaktować.

Dołączamy informację dotyczącą sposobu odmawiania Nowenny.

NOWENNA
W INTENCJI OBRONY RODZINY I NARODU PRZED ZAGROŻENIEM ZE STRONY IDEOLOGII GENDER

Przez orędownictwo Maryi Królowej Polski modlimy się o obronę narodu polskiego oraz rodziny i małżeństwa przed zagrożeniami ze strony ideologii gender, przed wszelką przemocą, demoralizacją, aborcją i pornografią.

Zwracamy się o pomoc do Maryi Królowej Polski, jako „szturm do Nieba” cyklicznie, co miesiąc w nowennie. Rozpoczyna się ona każdego 25 dnia miesiąca, w nawiązaniu do uroczystości Zwiastowania Pańskiego oraz Narodzenia Pańskiego i trwa przez 9 miesięcy – czyli czas stanu błogosławionego Maryi.

Modlimy się przez dziewięć dni odmawiając kolejną część różańca:

  1. dzień część radosna;
  2. dzień część światła;
  3. dzień część bolesna;
  4. dzień część chwalebna;
  5. dzień część radosna;
  6. dzień część światła;
  7. dzień część bolesna;
  8. dzień część chwalebna;
  9. dzień część radosna.

Nowenna może być odmawiana przez wspólnotę, małżeństwo, rodzinę – wtedy codziennie inna osoba lub małżeństwo odmawia wyznaczoną część różańca. Inną formą modlitwy jest indywidualne (małżeńskie lub rodzinne) podjęcie całej nowenny, polegające na codziennym odmawianiu kolejnej części różańca przez dziewięć dni.

Równocześnie z modlitwą, począwszy od 25 marca sprawowane są w tej intencji Msze święte w Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana w Lublinie. Msze Święte będą odprawiane każdego miesiąca, począwszy od 25 marca aż do 25 grudnia.

Ta modlitwa ma charakter dobrowolny.

Ponieważ zagrożenie wynikające z ideologii gender coraz bardziej się nasila, pragniemy, aby ta nowenna stała się krucjatą – orężem w obronie rodziny i narodu polskiego, podejmowaną w kolejnych latach.

Ks. Artur Grzywaczewski – moderator diecezjalny Diakonii Modlitwy
Anna Kazańska – odpowiedzialna