Wielkimi krokami zbliżamy się do oaz wakacyjnych. Tego szczególnego, wyczekanego czasu łaski i intensywnej formacji, by potem kontynuować ją już w pracy rocznej w grupach.

Ten 15-dniowy wyjazd, mający na celu pogłębienie wiary poprzez formację w małych grupach, codzienną Eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego oraz służbę dla wspólnoty warto dobrze przeżyć– program oazy przewiduje pewną część czasu przeznaczoną na rozrywkę i sport, jednak zasadniczym celem jest pogłębienie życia wewnętrznego i formacja biblijno-liturgiczna.

W związku z tym, prosimy, o właściwe przygotowanie i nastawienie się do uczestnictwa w rekolekcjach. Nie przyjmujemy  na oazę osoby, która ma zamiar przyjechać później lub wyjechać wcześniej. Ze względu na specyfikę programu rekolekcyjnego, polegającą na ciągłości zajęć w każdym dniu oazy, zasadniczo nie przewiduje się odwiedzin. Dotyczy to zarówno rodziców jak i kolegów.

Co warto zabrać na rekolekcje? To częste pytanie, zwłaszcza tych, którzy jada pierwszy raz.

Na pewno świadomość, że to rekolekcje. A co za tym idzie przyda się Pismo Święte, coś do pisania. Potrzebny jest także odpowiedni strój na Eucharystię (na co dzień spódnica i sukienka, spodnie i koszula, zaś na wyjątkowe dni na oazie- niedziela, Dzień Wspólnoty, Agapa przyda się coś bardziej eleganckiego).

Zapraszamy także do włączenia się w diakonię muzyczną na rekolekcjach– zarówno na samej oazie, jak i na Dniu Wspólnoty. Animatorzy odpowiednio pokierują, wykorzystają talenty uczestników. Warto zabrać ze sobą instrument na jakim się gra.

Co do wyposażenia uczestnika wyjazd na 15 dni nie różni się od innych tego typu… może po za przygodą spania w śpiworach 😉

Nie warto natomiast zabierać sprzętu elektronicznego, bo zwyczajnie często na oazie brakuje po prostu czasu na jego używanie, mamy o wiele ciekawsze rzeczy do robienia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny, rzeczy wartościowe oraz rzeczy pozostawione podczas pobytu na oazie.

Wszystkim wyjeżdżającym na rekolekcje, zarówno tzw. weteranom, jak i tym początkującym życzymy by czas ostatnich przygotowań był spokojny, owocny i do zobaczenia na oazowym szlaku!