Szukamy Animatorów Duchowej Adopcji!

Tradycyjnie, w okolicach marca, zachęcamy do różnych sposobów zaangażowaniu się w Dzieło Duchowej Adopcji. W tym roku chcemy zaprosić, jak najwięcej osób, do tego, aby zorganizowały w swojej parafii, przy porozumieniu z księżmi, możliwość uroczystego przystąpienia do tego dzieła!

0
1061

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy, jednym dziesiątkiem różańca. Modlimy się w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Oprócz modlitwy różańcowej, za każdym razem, krótką modlitwą obejmujemy dziecko oraz jego rodziców. Można zobowiązać się również do dodatkowych duchowych ofiar, takich jak: przyjmowanie komunii świętej, post, itp.

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć dowolnego dnia, jednak najczęściej jest to czynione w dniu 25 marca (Święto Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia). Wówczas trwa ona do symbolicznego dnia 25 grudnia (Święto Narodzenia Pańskiego).

Szukamy Animatorów Duchowej Adopcji. Kto może nim zostać? Jeśli wiesz, że w Twojej parafii będzie możliwość podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji lub chciałbyś nam pomóc poprzez ustalenie z Księdzem Proboszczem, że zorganizujesz takie wydarzenie, zgłoś nam to na emaila: diakonia.zycia.lublin@gmail.com, a my zamieścimy informację w tym miejscu, aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z takiej możliwości, jeśli nie ma jej w swoim kościele. Wesprzemy także, w ramach potrzeby, informacjami, skąd można pobrać materiały promocyjne oraz foldery z przyrzeczeniami Duchowej Adopcji.

W tym roku, szczególnie ofiarujmy swoje modlitwy, także za nienarodzone ukraińskie dzieci. Wydawałoby się, że u nas znajdą bezpieczne schronienie, z dala od wojny, bombardowań, trudnych warunków życia. Ale NIESTETY, nie wszystkie! Organizacje pro- life, już apelują, że na ukraińskie matki w ciąży ,czekają z ,,pomocą” także grupy osób, proponujące im tabletki poronne, które pomogą im dokonać aborcji. Podejmujmy więc modlitwy adopcyjne, szczególnie w intencjach wypraszających: wiarę, nadzieję i miłość, szczególnie dla tych matek, które w obliczu wojny w ich kraju, niepewnej przyszłości, po rozmowie z odpowiednio do tego wyszkolonymi ludźmi, mogą łatwo podjąć decyzję o uśmierceniu swoich nienarodzonych dzieci.

Lista kościołów (zgłoszonych nam do tej pory), w których można będzie przyjąć w uroczysty sposób, dnia 25 marca 2022 roku, przyrzeczenie Duchowej Adopcji:

1.Lublin, Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego, ul. Droga Męczenników Majdanka 27 (wjazd na parking parafialny od ulicy Lotniczej), godz. 18.00.

2. Lublin, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Nadbystrzycka 40, godz. 18.00.

3. Lublin, Parafia pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej, ul. Roztocze 1, godz. 18.00.

4. Lublin, Parafia pw. św. Jana Kantego, ul. Berylowa 9, godz. 18.00.

5. Lublin, Parafia Trójcy Świętej w Lublinie, ul. Nałęczowska 94, godz. 18.00.

6. Lublin, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Paderewskiego 20, godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00.

7.Oleśniki, Parafia pw. M. B. Częstochowskiej, Oleśniki 271, godz. godz. 9.00 i 17.00.

8.Turka, Parafia pw. Ciała i Krwi Pańskiej, Turka 196, godz. 9.00. i 18.00.

9.Wólka, Parafia pw. Świętej Trójcy, Jakubowice Murowane 10, godz. 9.00. i 18.00.

10. Puławy, Parafia pw. św. Rodziny, ul. Saperów Kaniowskich 2, godz. 17.00.

11. Łęczna, Parafia pw. św. Barbary, Aleja Jana Pawła II 97, godz. 18.00.

Pomocą w modlitewnym trwaniu, jest aplikacja „Adoptuj Życie”, do której , w imieniu jej twórców, szczerze zachęcamy. Przypomina o codziennej modlitwie, zawiera rozważania różańcowe, a także spersonalizowane myśli od dziecka! Więcej informacji o aplikacji, znajdziecie na :https://adoptujzycie.pl/

Karolina i Paweł Garbacz
Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej