Relacja z Dnia Dziecka Utraconego w Lublinie

Rodzice dzieci utraconych, już po raz dwunasty w Lublinie, zgromadzili się na Eucharystii, aby wspólnie świętować pamięć o swoich zmarłych dzieciach.

0
944

Uroczystość, która odbyła się 15 października br., tradycyjnie zgromadziła rodziców z Lublina i okolic, którzy stracili swoje dziecko na różnym etapie jego życia i w rożnych okolicznościach. Każdy z uczestników mógł wpisać swoje dziecko do Księgi Dzieci Utraconych, która została zaniesiona w darach, jako element symbolicznego oddania zmarłych dzieci Bogu.

Msza św. ze względu na sytuację epidemiologiczną, a także potrzebę uczestnictwa w takim wydarzeniu przez osoby z innych miast i krajów, gdzie nie ma takich Mszy św., była transmitowana online, poprzez profil FB Rodzice Dzieci Utraconych. W transmisji wzięło udział ponad 3 tyś. osób z całego świata.

Przy ołtarzu została ustawiona symboliczna dekoracja- małe świeczki, które były wizualnym znakiem przypominającym o zmarłych dzieciach. Co roku, każdy z rodziców zapala swoją świeczkę lub świeczki- w zależności od ilości dzieci, które utracił. W tym roku zostały one zapalone, wyjątkowo, tylko w ilości symbolicznej, przez Organizatorów.

Oprócz świętowania Dnia Dziecka Utraconego, co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę miesiąca ( listopad-czerwiec), o godz. 14.00, rodzice spotykają się na Mszy św. w kościele bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie, ul. Skierki 12, aby modlić się w swoich intencjach. Więcej informacji: http://rodzicepostracie.lublin.pl/msza-sw-dla-rodzicow-dzieci-utraconych/.

Ruszyliśmy już także z budową GROBU DZIECKA UTRACONEGO. Trwa zbiórka na ten cel. Wszystkich pragnących włączyć się w nasze dzieło, prosimy o wpłaty. Szczegóły zbiórki: http://rodzicepostracie.lublin.pl/pomnik-dziecka-utraconego/

Brak opisu.

Organizatorzy wydarzenia:
Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
Rodzice Dzieci Utraconych z Lublina