W sobotnie popołudnie (7 stycznia 2023 r.) Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej spotkał się na spotkaniu opłatkowym.


Eucharystią rozpoczęliśmy nasze świętowanie. Mszę świętą sprawował dla nas moderator diecezjalny ks. Jerzy Krawczyk, a słowo wygłosił ks. Przemysław Ruszniak. Zachęcał nas w nim, by nie zatrzymywać się emocjonalnym i powierzchownym przeżywaniu Świąt, nie skupiać się także tylko na słodkim i bezbronnym Jezusie, ale by zaprosić Go do całego swojego życia w każdy dzień roku.


Na zakończenie tej części spotkania ks. Marek Urban pobłogosławił nowe oazowe auto oraz wszystkich, którzy będą z niego korzystali.


Dalszą część spotkania przenieśliśmy do dolnego kościoła. Na początek odczytaliśmy fragment z ewangelii o narodzinach Jezusa, by potem po komentarzu ks. Tadeusza Pajurka przejść do składania sobie nawzajem życzeń i przełamania się opłatkiem.


Kulminacyjnym momentem opłatka było kolędowanie w rodzinnej, ciepłej i radosnej atmosferze. Kolędę przygotował każdy z rejonów, często z zaangażowaniem wielu instrumentów, głosów, we współpracy dzieci, młodzieży, rodzin.


Dodatkowo pojawiły się piękne stroje, inscenizacje. Dziękujemy za kreatywne i pełne zaangażowania podejście do przygotowania zadania.


Chwała Panu za kolejny raz, gdy mogliśmy doświadczyć wspólnoty i jedności w Nim!

GALERIA 1 – zdjęcia wykonane przez Andrzeja Jaksima
GALERIA 2 – zdjęcia wykonane przez Barbarę Szcześniak
GALERIA 3 – zdjęcia wykonane przez Piotra Kukiera