Szukamy Animatorów Duchowej Adopcji!

Jako Diakonia Życia, po raz kolejny, chcemy zaprosić jak najwięcej osób związanych z Ruchem Światło-Życie, do tego, aby w swoich parafiach, w porozumieniu z Księżmi, zorganizowali możliwość uroczystego podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji!

0
547

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy, przez 9-miesięcy, jednym dziesiątkiem różańca. Modlimy się w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Dodatkowo, za każdym razem, krótką modlitwą (odmawianą przed dziesiątką różańca lub po), obejmujemy dziecko, ale także jego rodziców dla których prosimy o ,,miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu”. Można zobowiązać się również do dodatkowych duchowych ofiar, takich jak: przyjmowanie komunii świętej, post, itp.

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć dowolnego dnia, jednak najczęściej jest to czynione w dniu 25 marca (Święto Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia). Wówczas trwa ona do symbolicznego dnia 25 grudnia (Święto Narodzenia Pańskiego).

Szukamy Animatorów Duchowej Adopcji. Kto może nim zostać? Sami nie dotrzemy tam, gdzie wy jesteście na co dzień, do Waszych parafii! Zwracamy się więc o pomoc w zaanimowaniu tego Dzieła w waszych środowiskach!

Jeśli wiesz, że w Twojej parafii będzie możliwość podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji (25 marca) lub chciałbyś nam pomóc poprzez ustalenie z Księdzem Proboszczem, że zorganizujesz takie wydarzenie, zgłoś nam to na e-maila: diakonia.zycia.lublin@gmail.com.

My zamieścimy informację i będziemy ją promować, aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z takiej możliwości, jeśli nie ma jej w swoim kościele.

Materiały do pobrania i wydruku, potrzebne do zorganizowania uroczystości:

Folder z aktem przyrzeczenia i codzienną modlitwą dla osoby przyjmującej Duchową Adopcję (pdf) lub w razie trudności z wydrukiem, można się z nami skontaktować, mamy zapas takich folderów już wydrukowanych.
Plakat promujący Dzieło Duchowej Adopcji do umieszczenia w parafialnej gablocie (pdf)

Pomocą w modlitewnym trwaniu, jest aplikacja „Adoptuj Życie”, do której , w imieniu jej twórców, szczerze zachęcamy. Przypomina o codziennej modlitwie, zawiera rozważania różańcowe, a także spersonalizowane myśli od dziecka! Więcej informacji o aplikacji, znajdziecie na:https://adoptujzycie.pl/

Parafie (dotychczas zgłoszone przez animatorów), w których będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dnia 25 marca 2023 r. (sobota):
Lublin, parafia pw. św. Marcina, ul. Krężnicka 136, godz. 18.00.
Lublin, parafia pw. św. Jana Kantego, ul. Berylowa 9, godz. 18.00.
Lublin, w parafia Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, Al. Warszawska 31, godz. 18.00.
Łęczna, Parafia pw. św. Barbary, Al. Jana Pawła II 97, godz. 18.00.

Koordynatorzy akcji
Karolina i Paweł Garbacz
Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
e-mail kontaktowy: diakonia.zycia.lublin@gmail.com
tel: 668-853-846