Tydzień Modlitw o Ochronę Życia!

Rozpocznie się on w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będziemy odmawiać litanię do św. Józefa, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki ,,Evangelium vitae" oraz krótkie rozważanie.

0
876

W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć EWANGELIĘ ŻYCIA.

W imieniu organizatorów- Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka– serdecznie zapraszamy, szczególnie wszystkie osoby związane z Ruchem Światło- Życie z naszej archidiecezji, do włączenia się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia (19-25 marca). W czasie wydarzenia modlitwą zostaną objęte dzieci nienarodzone, ich rodzice, którzy słyszą od lekarza niekorzystną diagnozę prenatalną, ale także politycy, personel medyczny, farmaceuci, dziennikarze i ludzie domagający się zabijania nienarodzonych dzieci.

Codzienna modlitwa będzie się składała: z krótkiego rozważania fragmentów listu apostolskiego papieża Franciszka Patris corde oraz odmówienia litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II do Maryi Matki Żyjących z encykliki Evangelium vitae.
Modlitwę podejmujemy przez siedem dni, w swoim domu z rodziną, w parafii ze wspólnotą, w zakonie ze współbraćmi, itd. W trakcie jej trwania, każdego dnia będziemy publikować fragment rozważania na dany dzień na naszym FB. Każdy może ją także samodzielnie pobrać i wydrukować: TEKSTY MODLITWY I CODZIENNYCH ROZWAŻAŃ DO POBRANIA.

Jako Ruch Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej zamówiliśmy również wydrukowane foldery, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji wraz ze szczegółową informacją o akcji. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom jak największa liczba osób dowie się o akcji i włączy się w modlitwę. Wierzymy bowiem, że modlitwa, a zwłaszcza ta w intencjach obrony życia nienarodzonych, ma ogromną siłę!

Karolina i Paweł Garbacz
Diakonia Życia Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej