Uprawnienia użytkowników strony

  • Każdy oazowicz – od tego najmłodszego do najstarszego – może być współautorem treści na naszej stronie – wystarczy tekst i zdjęcia przesłać mailem na adres: lublindks@gmail.com – resztą zajmie się redakcja.
  • Subskrybent to zwykły odwiedzający, który posiada login i hasło do panelu administracyjnego. Ma możliwość komentowania wpisów. Po zalogowaniu może zmienić dane swojego profilu.
  • Współpracownik to użytkownik, który może dodawać wpisy (bez możliwości wstawiania zdjęć), ale nie może ich samodzielnie publikować (zapisują się one jako szkice, a następnie musi je zaakceptować Redaktor lub Administrator). Współpracownik ma możliwość edycji i kasowania swoich wpisów przed publikacją. Zdjęcia należy przesłać mailowo do Redaktora lub Administratora, który je wstawi oraz ostatecznie zaakceptuje i opublikuje wpis. Przygoda z redagowaniem strony oazowej zaczyna od Współpracownika. 
  • Autor może dodawać i publikować własne wpisy oraz edytować je i usuwać (nawet po publikacji). Może także dodawać pliki do biblioteki multimediów (wgrywać na serwer) i zamieszczać je w swoich wpisach.

Autorem może być każdy chętny do dzielenia się przemyśleniami i relacjonowania wydarzeń dziejących się we wspólnotach. Ze względu na dość duże uprawnienia, powinien być osobą zweryfikowaną przez członków DKS, lub poleconą przez odpowiedzialnych w Ruchu oraz przejść podstawowe szkolenie „Jak wstawiać wiadomości na stronę oazową”. Każda diakonia, gałąź Ruchu a także Para Rejonowa może oddelegować od siebie jednego Autora odpowiedzialnego za dostarczanie informacji z tej konkretnej diakonii, gałęzi Ruchu lub rejonu.

  • Redaktor może publikować własne wpisy, edytować i usuwać wpisy innych użytkowników, zarządzać kategoriami i tagami wpisów, edytować i usuwać pliki w bibliotece multimediów, zarządzać komentarzami oraz dodawać i publikować strony. Innymi słowy może robić wszystko, co jest związane z treścią strony.

Redaktor powinien być członkiem Diakonii Komunikowania Społecznego (ze względu na największe uprawnienia do wstawiania i modyfikowania treści na stronie i samej strony) oraz aktywnie uczestniczyć w redagowaniu strony oazowej i pracach Diakonii.

  • Administrator (najbardziej odpowiedzialna funkcja na stronie) może wszystko – zarówno zarządzać treściami (czyli robić to, co Redaktor) jak i zajmować się sprawami technicznymi, takimi jak wykonywanie aktualizacji, zarządzanie użytkownikami, zarządzanie wtyczkami, zmiany w ustawieniach strony oraz motywu.

Aktualności Diakonii Komunikowania Społecznego