W dni 16 września 2023 r. (sobota) odbyły się Warsztaty Fotograficzne zorganizowane przez Diakonię Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej. Miejscem spotkania było Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie.

Warsztaty zgromadziły 35 osób: członków diakonii oraz pasjonatów fotografii z różnych gałęzi Ruchu: Oazy Młodzieżowej, Grupy Dorosłych i Domowego Kościoła.

Program obejmować moduły teoretyczne i praktyczne:

Moduł I (w kościele seminaryjnym):  Jak robić zdjęcia na różnych wydarzeniach? (kościelnych, publicznych). Co fotografować? Jak się ustawiać? Kiedy nie robić zdjęć?

Moduł II (w sali wykładowej): Jak zrobić poprawne zdjęcie? Poznaj swój aparat fotograficzny. Wybrane aspekty techniczne. Budowa aparatu, funkcje, przesłona, migawka, iso, obiektywy, w co warto inwestować kupując nowy sprzęt.

Moduł III (w sali wykładowej): Jak zrobić ciekawe zdjęcie? Co fotografować, typy ujęć, oświetlenie, kadrowanie oraz
Aspekty prawne wykorzystania wizerunku i udostępniania fotografii.

Moduł IV: sesja fotograficzna – kościół oraz ogrody Seminarium

Moduł V: Omówienie fotografii w sali wykładowej.

Uczestnicy Warsztatów wykazali się dużą znajomością tematu, talentem, wrażliwością artystyczną i poczuciem estetyki. Mamy nadzieję, ze wielu z nich będziemy mogli spotkać dokumentujących nasze oazowe wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach i podzielili się swoja pasją. Dziękujemy zaproszonym Ekspertom za współorganizowanie spotkania i wysoki poziom merytoryczny.
Dziękujemy Rektorowi, Prorektorom i Prefektom Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie za otwartość, życzliwość i olbrzymią gościnę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć (fot. ks. Piotr Iracki i Andrzej Jaksim) z naszych Warsztatów – kliknij TUTAJ

Paulina i Andrzej Jaksim
Diakonia Komunikowania Społecznego