Z miłością, wdzięcznością i… tęsknotą – w Wielki Czwartek pamiętamy o naszych kapłanach

0
783

W Wielki Czwartek akcentujemy szczególnie dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
Oba te sakramenty wyrastają z męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W tym roku nie możemy osobiście przekazać słów życzeń, ale pamiętamy o Naszych moderatorach w modlitwie i łączności duchowej. W sercach rodzi się także w tym czasie wdzięczność i tęsknota za tym, co jeszcze miesiąc temu wydawało się tak codzienne, normalne. Widzimy, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i jak wiele dzieje się dla Nas przez Wasze kapłańskie ręce.

Jako cały Ruch Światło-Życie dziękujemy Bogu za dar powołania, za powiedziane Panu: “Tak!” i posługę Naszych moderatorów. Wszystkich polecamy przed Panem i wspieramy dobrym słowem.

Niech Chrystus Sługa, najdoskonalszy wzór posłuszeństwa i wypełniania woli Ojca i jego wołanie: „Duch Pański spoczywa na mnie, ponieważ mnie namaścił i posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana” stanie się także Waszym codziennym źródłem inspiracji do działania i naśladowania w Waszej posłudze.

Z pamięcią w modlitwie,
Oazowicze