Zapraszamy na spotkanie Diakonii Życia

Zapraszamy na kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia, które odbędzie się 5 lutego 2020 r. (środa), godz. 18.30, w Centrum Ruchu Światło-Życie przy ul. Skierki 12 w Lublinie.

0
990

Diakonia Życia to miejsce posługi dla tych członków Ruchu Światło-Życie, którzy w szczególny sposób pragną podjąć odpowiedzialność za życie na każdym etapie jego trwania: od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Podejmowanie tej posługi jest naszym powołaniem i przywilejem.  

Nasza diakonia, działa szczególnie w następujących obszarach: wsparcie dla rodziców dzieci utraconych, pomoc w prelekcjach o NPR na rekolekcjach i nie tylko, ponieważ zapraszamy również do indywidualnego kontaktu, jeśli ktoś ma taką potrzebę, współorganizacja lubelskiego Marszu Życia, krzewienie dzieła Duchowej Adopcji w naszej diecezji, oraz włączanie się w inicjatywy ogólnopolskich organizacji działających na rzecz obrony życia.

Jeśli te tematy są bliskie Waszemu sercu, czekamy na Was!  Najbliższe spotkanie diakonii odbędzie się 5 lutego 2020 r. (środa), godz. 18.30, w Centrum Ruchu Światło-Życie przy ul. Skierki 12 w Lublinie. Zapraszamy zarówno małżeństwa, jak i osoby indywidualne: młodzież, czy dorosłych. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, na to, jakimi jeszcze dziedzinami moglibyśmy się zająć, jako Diakonia Życia.

Chcemy spotkać się w jak największym gronie, aby:

  • wspólnie pomodlić się,
  • ubogacić się nawzajem wspólną formacją,
  • wymienić się naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami z tego co i jak dzieje się w ramach Diakonii Życia w naszej diecezji,
  • zaplanować najbliższe działania,
  • poznać się i zintegrować jako wspólnota.

W ramach części formacyjnej, na najbliższym spotkaniu chcemy się pochylić nad spotkaniem, pt.: ,, Po co nam teologia ciała?”, s. 3-5. Konspekt ze spotkaniami do pobrania TU. Zapoznajcie się i podzielimy się wspólnie naszymi refleksjami.

Moderator: 
ks. Piotr Drozd
tel. 604 295 127
Odpowiedzialni:
Karolina i Paweł Garbacz
tel. 509 733 164
e-mail: caroline.garbacz@gmail.com