Zapraszamy na spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia

Zapraszamy zarówno małżeństwa, jak i osoby indywidualne: młodzież, czy dorosłych. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, na to, jakimi jeszcze dziedzinami moglibyśmy się zająć, jako Diakonia Życia.

0
368

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2022 r. (sobota), o godz. 10.00, w Centrum Ruchu Światło-Życie przy ul. Skierki 12, w Lublinie.

Diakonia Życia to miejsce posługi dla tych członków Ruchu Światło-Życie, którzy w szczególny sposób pragną podjąć odpowiedzialność za życie na każdym etapie jego trwania: od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podejmowanie tej posługi jest naszym powołaniem i przywilejem.  

Nasza diakonia, działa szczególnie w następujących obszarach: krzewienie dzieła Duchowej Adopcji w naszej diecezji, wsparcie dla rodziców dzieci utraconych, włączanie się w inicjatywy ogólnopolskich organizacji działających na rzecz obrony życia, min. Marsz Życia, Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, pomoc w prelekcjach o NPR na rekolekcjach i nie tylko, ponieważ zapraszamy również do indywidualnego kontaktu, jeśli ktoś ma taką potrzebę. O naszych aktualnych inicjatywach można poczytać TU.

Jeśli te tematy są bliskie Waszemu sercu, czekamy na Was!  Zapraszamy zarówno małżeństwa, jak i osoby indywidualne: młodzież, czy dorosłych. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, na to, jakimi jeszcze dziedzinami moglibyśmy się zająć, jako Diakonia Życia.

We wrześniu i październiku, udało nam się zrealizować następujące inicjatywy:

Koordynowaliśmy obchody XIV Dnia Dziecka Utraconego w Lublinie

Zorganizowaliśmy warsztaty dla małżeństw po stracie dziecka, pt: ,, Żałoba po stracie dziecka, czy jest potrzebna i komu?”, w ramach rocznego programu spotkań dedykowanych tej grupie rodziców

Nasi odpowiedzialni za diakonię wygłosili wykład ,,Jak na podstawie Ewangelii motywować dzieci do nauki?”, w ramach Szkoły Ewangelicznego Wychowania realizowanej przez Akademię Młodzieżową w Lublinie

Gościliśmy także dwukrotnie w TVP 3, w programach dotyczących rodziców dzieci utraconych i żałoby związanej ze stratą dziecka

Jak widać dużo się u nas dzieje, potrzebujemy więc każdego z Was! Serdecznie zapraszamy na listopadowe spotkanie, gdzie przedstawimy harmonogram dalszych działań i planów, których każdy z Was może być pomysłodawcą i realizatorem!

Oddajcie się w służbę życia!

Odpowiedzialni:
Krystyna i Sławomir Piotrowscy
Moderator: 
ks. Piotr Drozd