Święto Patronalne Ruchu Światło Życie

0
1394

Kochani Oazowicze!

Już za kilka dni – 1 grudnia 2018 r. – będziemy przeżywać drugi Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, w którym tradycyjnie zgromadzimy się na Święcie Patronalnym. Tym razem miejscem naszego świętowania będzie kościół pw. św. Antoniego w Lublinie (przy ul. Kasztanowej 1).

Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, studentów, dorosłych, rodziny Domowego Kościoła, Panie z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła oraz moderatorów. Naszemu spotkaniu, w 45. roku istnienia Oazy w Archidiecezji Lubelskiej, będzie przewodniczył bp Artur Miziński – sekretarz KEP.

Rozpoczniemy modlitwą o godz. 10:00 w dolnym kościele, następnie wsłuchamy się w konferencję wprowadzającą w temat Dnia Wspólnoty i przeżyjemy obrzęd włączenia młodzieży, która pragnie wzrastać w szkole uczniów Chrystusa, do deuterokatechumenatu.

W południe będziemy celebrować Eucharystię, dziękując za niemal pół wieku Ruchu Światło-Życie tak bardzo wpisanego w obraz naszego miasta i regionu. Po Mszy Świętej zgromadzimy się przy stole i wspólnie spędzimy czas.

Niech nie zabraknie nikogo z naszych wspólnot, abyśmy mogli odkrywać żywy i życiodajny Kościół oraz cieszyć się swoją obecnością we wszystkich gałęziach Ruchu. Przekażmy informację naszym moderatorom i innym uczestnikom – nic nie motywuje tak bardzo jak osobista zachęta.
Dzieci zapraszamy do Diakonii Wychowawczej.

Mamy też prośbę, aby samochody parkować wzdłuż ulic osiedla.
Oczekując na spotkanie z każdym z Was, ogarniamy modlitwą.

ks. Jerzy Krawczyk
moderator diecezjalny
Ruchu Światło-Życie

ks. dr Witold Gąciarz
moderator diecezjalny
Domowego Kościoła

Iwona i Włodzimierz Pytlakowie
para diecezjalna
Domowego Kościoła