Każdy oazowicz może wesprzeć inicjatywę Diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Diakonii Ewangelizacji, wpłacając pieniądze na zakup sprzętu nagłaśniającego. Pierwsza zbiórka odbędzie się 15 marca podczas Rejonowego Dnia Wspólnoty.

Drodzy Oazowicze,
zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zakupu profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego. Chcemy go wykorzystywać podczas liturgii i uroczystości wspólnotowych, a także do działań ewangelizacyjnych. Dotychczas korzystaliśmy z mikrofonów dostępnych w kościołach, w których posługiwaliśmy. Przy szczególnych okazjach (a tak było podczas ostatniego Święta Patronalnego) sprzęt był wypożyczany, dlatego naszym pragnieniem jest posiadanie własnego nagłośnienia.

W Diecezjalnej Diakonii Muzycznej posługuje obecnie ponad 40 osób. Swoimi talentami muzycznymi dzielą się zarówno małżeństwa, jak i młodzież. Udało nam się stworzyć czterogłosowy chór i zespół muzyczny złożony z wielu instrumentów. Posługujemy w wielu miejscach diecezji, przygotowując oprawę muzyczną liturgii. Uczestniczymy w wielu wydarzeniach muzycznych, organizując m.in. Wieczór Patriotyczny, Koncert Kolęd i Jasełka, adoracje itp. W tym roku zostaliśmy poproszeni o współorganizację Centralnej Oazy Matki w Krościenku n. Dunajcem.

Diakonia Muzyczna apeluje…

Działania na szeroką skalę prowadzi także Diakonia Ewangelizacji, prowadząc m.in. autorskie rekolekcje ewangelizacyjne „Wypas” dla kandydatów do bierzmowania, a także ewangelizacyjne rekolekcje zamknięte oraz rekolekcje szkolne w wielu parafiach naszej diecezji. Członkowie diakonii uczestniczyli także w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży i Forum Młodych.

Nowe, profesjonalne nagłośnienie ułatwi pracę diakonii, zapewniając też komfort słuchającym. A ponadto dzięki niemu, lepiej słyszalni, będziemy jeszcze mocniej głosić Dobrą Nowinę słowem, śpiewem i muzyką. Dlatego, przy wsparciu i z inicjatywy Księdza Moderatora, Pary Diecezjalnej i Par Rejonowych, postanowiliśmy podczas najbliższego Rejonowego Dnia Wspólnoty zorganizować zbiórkę na ten cel. Ufamy, że dzięki Waszej otwartości i hojności uda się zrealizować podjęte zamierzenie a nowy sprzęt będzie służył całej naszej Wspólnocie.

Chcemy być dobrze słyszalni! Każda kwota jest wielka, dlatego liczymy na Was!

Ks. Jerzy Krawczyk
Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
ks. Marek Sawicki
Moderator Diecezjalny DK Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
Renata i Józef Nowakowie
Para Diecezjalna DK Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
Diecezjalna Diakonia Muzyczna
Diakonia Ewangelizacji

Pieniądze można także wpłacać na konto bankowe. Poniżej podajemy wszystkie dane:

Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
ul. Skierki 12, 20-601 Lublin
Numer konta: Bank Pekao S.A.
64 1240 1503 1111 0010 5002 6776

dopisek: na cele kultu religijnego – nagłośnienie

Linki ze śpiewem podczas Święta Patronalnego 2019 r.

Trwamy w radosnym oczekiwaniu! ??"Oto Pan Bóg przychodzi z mocą,Pan podobny do pasterza,Co jagnięta nosi na swej piersiOwce swoje prowadzi łagodnie"❤️??

Gepostet von Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej am Montag, 9. Dezember 2019

? Błogosławiona jesteś MaryjoI wywyższona przez Pana.On wielkich rzeczy w Tobie dokonał,Niepokalana.? Ty, któraś Słowo z wiarą przyjęła,By w Tobie Ciałem się stało.Zrodziłaś światu Jutrzenkę Nową,Przedwieczną Światłość.? Bądź nam obroną Bogarodzico,Gdy się błąkamy w ciemności.Do światła wiary prowadź na nowo,Drogą świętości.??????

Gepostet von Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej am Sonntag, 8. Dezember 2019