Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia rozpoczyna zbiórkę funduszy na cele charytatywne. W tym roku pragniemy podzielić się naszymi darami z rodzinami na Ukrainie i naszymi ze wspólnoty, które znalazły się z różnych powodów w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia.

Mamy podstawowe trzy cele:
1. Zakup Pisma Świętego z przypisami (w języku ukraińskim). Koszt jednego egzemplarza 70 zł. Trafi tam, gdzie będzie rzeczywiście czytane.
2. Wsparcie rodzin, które borykają się z niepełnosprawnością swoich bliskich z Polski i Ukrainy (domowe hospicja na Ukrainie potrzebują odżywek dla swoich podopiecznych tj. Nutridrink – brak funduszy na zakup)
3. Wsparcie naszych wspólnotowych rodzin (choć nie tylko), które znalazły się w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Zbiórka będzie trwała przez cały Adwent i dłużej 🙂
Ofiary prosimy składać na konto Centralnej Diakonii Miłosierdzia z dopiskiem Adwent 18, Lublin:
50 1560 0013 2022 0180 3000 0020

Jeśli ktoś miałby pragnienie zasponsorować konkretny cel np. Pismo Święte, to prosimy o dopisek Lublin18,PŚ lub Nutridrink.

Od nas zależy, ile uda się zrobić i pomóc naszym braciom w tym radosnym okresie oczekiwania na narodzenie się naszego Pana i Zbawiciela 🙂

Może egzemplarz Pisma Świętego będzie tym najpiękniejszym prezentem. Wystarczy tylko pomyśleć – Boże Narodzenie i Słowo Boże w tym samym czasie 🙂

Ps. Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś, kto potrzebuje jakiegoś wsparcia, to prosimy o informacje przez pary rejonowe lub innych odpowiedzialnych grup.(informacje te są poufne)

Agnieszka i Daniel Sawiccy
Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia